Hekla Energy


Jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem energetycznym zajmującym się obrotem energią oraz produktami środowiskowymi pozwalającymi zredukować emisję śladu węglowego przedsiębiorstw. Działamy jako część grupy energetycznej powołanej przez Fundusz Inwestycyjny Forum IV inwestujący w kilkadziesiąt branż w Polsce i za granicą.

Nasze biura mieszczą się w Warszawie i Gliwicach. Jesteśmy sprzedawcą zielonej energii dla klientów biznesowych i instytucjonalnych w całym kraju. Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie w branży energetycznej pochodzące z naszych inwestycji w biogazownie i farmy fotowoltaiczne.

Aby zapewnić naszym klientom najlepszej jakości usługi inwestujemy we własne instalacje wytwórcze oraz podejmujemy współpracę z wytwórcami OZE. Nieustannie inwestujemy w badania i rozwój innowacyjnych systemów wsparcia handlu dzięki czemu jesteśmy w stanie zoptymalizować koszty pozyskania energii, co pozwala nam oferować najlepsze ceny i wprowadzać innowacyjne rozwiązania w branży energetycznej.

Jesteśmy aktywni na hurtowym rynku energii oraz praw majątkowych w Polsce.


Nasze wartości:

Głównymi wartościami w Hekla Energy jest przejrzystość i uczciwość. Jako grupa dążymy do rozwoju zielonej energetyki poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii oraz rozwój oferty dostaw zielonej energii do odbiorców w Polsce. Jako cel strategiczny stawiamy sobie realne wsparcie przedsiębiorców poprzez rozwój umów typu cPPA pozwalających na kontraktację zielonej energii bezpośrednio z instalacji wytwórczych oraz zabezpieczenie się przed wzrostem cen energii w perspektywie długoterminowej.